Pozycjonowanie strony internetowej

Pozycjonowanie strony internetowej

Wyszukiwarka Google to bez wątpienia najczęściej wybierana wyszukiwarka w naszych przeglądarkach. Dlatego warto zadbać o to, żeby między innymi wynikami zaistniał odnośnik do Twojej strony internetowej. Bez wątpienia wyszukiwarka Google podniesie statystykę wejść na Twoją witrynę internetową - o ile odpowiednio ją przystosujesz.

Odpowiednie słowa kluczowe

Zanim zaczniemy tworzyć treści na stronę www, należy sprawdzić jakich słów kluczowych należy użyć w naszej branży. Zalecane jest wykorzystywanie słów kluczowych z długiego ogona (składające się z trzech lub więcej słów). Słowa te charakteryzują się mniejszą miesieczną liczbą wyszukiwań, lecz trafiają do użytkowników, którzy są zdecydowani do podjęcia konkretnej akcji (np. wybranie danej usługi). W celu znalezienia odpowiednich słów kluczowych warto skorzystać z dostępnych narzędzi, np: Senuto. Dzięki niemu możemy sprawdzić miesięczną ilość wyszukiwań danego słowa. Jednym z popularnych narzędzi jest ahrefs - free keyword generator.

Optymalizacja strony

Treści na stronie internetowej to nie wszystko. Bardzo istotnym elementem jest sama budowa strony. Algorytmy Google analizują kod i sprawdza czy spełnia on odpowiednie wymogi techniczne. Na co między innymi należy zwrócić uwagę podczas modyfikacji:

  • odpowiednia struktura oraz zawartość nagłówków H1-H6,
  • znaczniki alt przy grafikach,
  • certyfikat SSL,
  • wydajny hosting,
  • zoptymalizowany kod HTML, CSS, JS,
  • zoptymalizowane grafiki w zalecanych formatach (.webp).

Responsywność strony internetowej

Jednym z isstotniejszych elementów jest responsywność strony. Dla Googla jest to bardzo ważne, żeby strona wyświetlała się odpowiednio na urządzeniach zaczynając od najmniejszych smartfonów aż nawet po telewizory. W celu sprawdzenia czy Twoja strona jest przyjazna dla telefonów komórkowych należy skorzystać z tej strony.

Prędkość ładowania strony www

W 2021 roku korporacja Google zaczęła zwracać większą uwagę na ocenie doświadczeń użytkownika z korzystania z witryny internetowej. Ważnym aspektem w tym przypadku jest szybkość ładowania strony internetowej.

Aby przyspieszyć stronę należy użyć zalecanego formatu WebP, który posiada specjalny algorytm kompresujący grafikę do minimum, dzięki temu rozmiar grafik jest znacznie niższy niż w przypadku rozszerzeń jpg lub png. Również nie ma potrzeby ładowania wszystkich grafik na stronie od razu przy pierwszym wczytaniu strony. Obrazy można doczytywać podczas, gdy użytkownik przesuwa stronę (zabieg to tzw. “lazy loading”).

Linkbuilding

Linkbuilding jest to nic innego jak pozyskiwanie linków z innych stron internetowych. Obecnie dużą wagę przykłada się do tego, żeby strona na której umieszczamy link była wartościowa. W przeciwnym wypadku możemy zaszkodzić naszej stronie www.

Podsumowanie

Pozycjonowanie to zbiór działań, dzięki któremu nadajemy naszej stronie “skrzydeł” i pomagamy się jej wspiąć wyżej w wynikach wyszukiwania. Niezwykle ważna jest systematyczna i długofalowa praca przy takich działaniach, gdyż chwilowe zaniedbanie może zrujnować dotychczasową pracę oraz możemy ustąpić miejsca konkurencji.

Artykuł przekonał Cię do zmian?

Zacznijmy działać!

Skontaktuj się

Ciasteczka.

Korzystając z tej strony, automatycznie akceptujesz, że używamy plików cookie. Dowiedz się więcej.