Kiedy czas na zmianę strony www?

Kiedy czas na zmianę strony www?

Internet to nieustannie rozwijający się organizm, w którym zachodzą różne reakcje chemiczne, a między innymi można do tego zaliczyć świat web designu za którym jest ciężko nadążyć. Prowadząc swój biznes nie jesteś w stanie skupić się na wszystkim, a na pewno nie będziesz miał czasu na analizę zmieniających się trendów w internecie. Pamiętaj, że twoja strona internetowa to Twoja wizytówka i żeby nie zostać w tyle powinieneś o nią zadbać. W tym wpisie dowiesz się kiedy należy przebudować swoją stronę www.

Brak responsywności

Wchodząc na stronę internetową na smartfonie, tablecie oraz komputerze i na każdym z tych urządzeń witryna wyświetla się prawidłowo to znaczy, że strona jest responsywna. Jeśli jest inaczej to najwyższa pora to zmienić! Raporty statystyczne z 2021 roku wskazały, że aż ponad 94% Polaków przegląda Internet z urządzeń mobilnych. Można być niemal pewnym, że jeśli użytkownikowi błędnie wyświetli się zawartość strony to szybko ją opuści. Dla każdego z nas komfortowe przeglądanie portali internetowych jest bardzo istotne - dlatego nie warto tracić klientów przez nieprofesjonalną stronę internetową.

Wysoki współczynnik odrzuceń

Współczynnik odrzuceń to jedna z bardziej istotnych statystyk Twojej strony internetowej. Informuje on o tym, czy użytkownicy przechodzą do innej części serwisu, czy jednak opuszczają stronę, ponieważ nie są zainteresowani. Do problemu można podejść na dwa sposoby: zastanowić się, które elementy na stronie www można zmienić, tak aby przyciągnęły użytkownika i zaczął poruszać się po witrynie oraz zaprojektować stronę od podstaw, zgodnie z aktualnymi trendami, obecną polityką firmy.

Należy też pamiętać, że poprawianie starych stron może znacznie wydłużyć czas oraz zwiększyć nakład sił, niż przy projekcie, który zaczęlibyśmy tworzyć od podstaw.

Menu jest trudno dostępne

Nawigacja na stronie powinna być widoczna na pierwszy rzut oka, intuicyjna oraz przyjemna w odbiorze dla użytkownika. Należy pamiętać, że im bardziej rozbudowana strona tym menu powinno być bardziej przemyślane. Użytkownik może mieć problem w odnalezieniu np. odpowiedniej kategorii w sklepie po czym sfrustrowany opuści sklep i możliwe, że wybierze konkurencję.

Zmiana celu biznesowego

Twoja działalność zmieniła kierunek? A może oferuje już coś innego niż dwa lata temu i powinieneś trafiać do innej grupy odbiorców? Jeśli tak to pora na zmiany!

Czas ładowania

Ładowanie strony jest ważne dla użytkowników jak i dla botów, które indeksują Twoją stronę internetową. Użytkownik straci cierpliwość po kilku sekundach a bot obniży statystyki SEO, przez co Twoja witryna wyląduje w odmętach wyszukiwarki Google. W celu sprawdzenia szybkości strony www wykonaj test na stronie PageSpeed Insights. Na prędkość strony składa się wiele czynników i warto ten cel realizować już na etapie projektowania szablonu.

Kiepski wygląd

Jak Cię widzą tak Cię piszą. To samo tyczy się Twojej firmowej strony internetowej, gdyż to ona jest wizytówką. Nie pozwól, żeby prezentowała ona stare i niemodne grafiki, przyciski oraz układ który był modny kilka lat temu. Użytkownicy wolą przeglądać przemyślane i przejrzyste strony, które są miłe dla oka. Marka z atrakcyjną wizualnie szatą graficzną odbierana jest najczęściej jako amatorska i nic nie znacząca firma.

Wnioski

Jeśli jesteś w stanie dopasować, któryś z powyższych punktów do swojej strony internetowej to najwyższa pora na zmiany! Skontaktuj się z nami, a my przedstawimy Ci wszystkie możliwe ścieżki do lepszego funkcjonowania Twojej strony.

Artykuł przekonał Cię do zmian?

Zacznijmy działać!

Skontaktuj się

Ciasteczka.

Korzystając z tej strony, automatycznie akceptujesz, że używamy plików cookie. Dowiedz się więcej.